15.8.18

איך להיות מדריכי טיולים בערי אירופה?

רוצים להיות מדריכי טיולים בערי אירופה? קלי קלות!
בגדול, זה הפורמט שאתם צריכים לשנן:

״ברוכים הבאים לעיר ______ השוכנת לגדות נהר ה______. העיר נחשבת לפנינה אירופאית וליעד נחשק בקרב מטיילים נבונים כמוכם. במרכז העיר תוכלו לראות את בניין העירייה, בגרמנית ראטהאוס, שהפך לאחד מסמליה של העיר. כמו בנייני עירייה אחרים באירופה, גם הבניין המרשים הזה מעוטר בשעון גדול שנבנה על ידי האמן _____ (חרטט). ממש פה במרכז ניצבת הכנסיה/קתדרלה הגדולה של ______ (שם העיר, חשוב לדייק). פעמוני הכנסייה נשמעים היטב ברחבי העיר, וצריחיה הגבוהים נראים למרחוק. כמו בניינים אחרים במרכז העיר, ניתן לראות כיצד סגנון הבנייה ה_______ שהיה נפוץ במאה ה_______ השפיע רבות על האדריכלות המקומית.

על הגשרים שחוצים את נהר ה_____ נקשרו אגדות וסיפורים רבים. מעשייה מפורסמת מספרת ש______ (חרטט משהו, לא לשכוח לשלב בסיפור שמות כמו אנסטסיה או רפונזל). מיליוני תיירים העוברים פה מאמינים ש______ (חרטט בענק). זו גם הסיבה, בין היתר, למה המבקרים משליכים מטבעות למזרקה המרשימה במרכז העיר. הנה, הקבוצה הסינית פה רוצה להצטלם, תרגישו בנוח להפריע להם בנימוס.

בעבר מנתה הקהילה היהודית בעיר למעלה מ_______ אלף יהודים, אך כיום נותרו כאן ______ (תקע מספר בין 100 ל-2000) יהודים בלבד. בית העלמין היהודי שנמצא לא רחוק מכאן, הוא עדות לקהילה המפוארת שהייתה כאן בעבר. אם תקשיבו לקולות הבוקעים מן העיר תשמעו מהר מאד עברית, לא קשה לזהות ישראלים.

מלחמת העולם השניה לא פסחה גם על האזור הזה. בשנת _194 הגיע הכובש הנאצי והצליח לשבש את שגרת החיים; יהודים רבים, כידוע, שילמו בחייהם. אם הייתם מגיעים לכאן אחרי המלחמה הייתם מוצאים עיר שבורה, מרוסקת, שהודות לנחישותם של רבים - הצליחה לשקם את עצמה.

מזכרות במחיר מופקע תוכלו למצוא במדרחוב הססגוני של העיר. ניפגש ליד הפסל הגדול של הסוס/אריה/תינוק עירום עם כנפיים. היזהרו מכייסים״.