16.8.18

ג'רמי מיקס הוא עבריין. למה לכל הרוחות בר רפאלי מורחת את הפרצוף שלו על כל נתב"ג?

אם עברתם השנה בנתב"ג ובר רפאלי לא הביאה לכם את העצבים – הפוסט הזה בשבילכם:

▫ ▪ ▫

ג'רמי מיקס הוא עבריין אמריקאי. כבר בשנת 2002, כשהיה בן 18, הורשע בשוד ובביצוע מעשי אלימות קשים בילד בן 16, וישב שנתיים בכלא לאחר עסקת טיעון. מיקס היה חבר בכנופיית רחוב אפרו-אמריקנית בשם "קריפס", כנופיה שלא היססה לרצוח מאות ממתנגדיה. לאחר שהשתחרר מהכלא, הוסיף מיקס בחייו העברייניים, עד שב-2014 נעצר לאחר שהפך לספּק מרכזי של נשק חם – רובים מכל הסוגים, רימונים ותחמושת – לעבריינים כבדים. המשטרה הגדירה אותו ״אחד העבריינים המסוכנים והאלימים ביותר באיזור סטוקטון קליפורניה״ והוא נידון לעוד 27 חודשי מאסר. אבא שלו, אגב, השתחרר גם הוא לאחרונה לאחר שישב 33 שנים בכלא בגין מעשה רצח ואונס שביצע ב-1984.

במזל ששמור ליחידים, למיקס יש מראה נדיר, שמשלב עור כהה עם עיניים בהירות. הפרצוף היפה הזה הפך לוויראלי לאחר שתמונת ה-mug shot (פוטו רצח) שלו פורסמה על ידי המשטרה. עם שחרורו מהכלא, התפרסם מיקס, והפך לדוגמן.

הדיו טרם יבש מגיליון השחרורים של מיקס, ובר רפאלי מיהרה להסתער עליו בתור הפרזנטור שיככב לצידה בצילומי "קרולינה למקה". בסרטון פרסומת שצילמו, נראים השניים פורצים לווילה וכמעט נתפסים על ידי המשטרה. אם עברתם בנתב"ג בשנה האחרונה בוודאי ראיתם את הפרצוף של מיקס, לצד רפאלי, כמעט בכל פינה בשדה התעופה. העבריין הזה הוא שער הכניסה למדינת ישראל. אי אפשר להיכנס או לצאת מהארץ בלי לפגוש בפרצופים של השניים האלה, מתנוססים בענק בכל חור.

אז יופי שהוא ריצה את עונשו. איך הייתם מרגישים אם עבריין מין היה מתנוסס על קירות נתב"ג? מה, כי קרולינה למקה – ברלין עאלק, אין שם כלום חוץ ממסגרות משקפיים בדולר וחצי מסין ופרזנטורית פוטוגנית – שילמה כסף? ואם חנן גולדבלט היה חתיך הייתם מסכימים לראות את הפרצוף שלו על שלטי ענק בכניסה לארץ? אתם יודעים שקעקוע הדמעה ליד העין – שמיקס אמר ש"נעשה בעקבות אירוע שאינו גאה בו" – הוא סימן בעולם הפשע לאדם שהרג מישהו (לפי ה-Crime Library)?

כן, אני טרחן. וכן, יש עוד מיליון דברים להתעצבן עליהם. אבל מהאולם עם הטראפיק הכי גדול במדינה הייתי מצפה ליותר. מילא רפאלי, שגם הבחירות שלה אף פעם לא הלהיבו אותי במיוחד, אבל מה עם רשות שדות התעופה? הנהלת נתב"ג? מכל היפים והיפות בעולם דווקא העבריין המקועקע-בהגזמה הזה נבחר להיות חלון הראווה שלנו?

בארה"ב, אחד כמו מיקס נחשב למוקצה. אמריקה השמרנית בחיים לא תשים את הפרצוף שלו בראש חוצות. מבריטניה גורש בבושת פנים וכניסתו למדינה אסורה. סלבריטאים שסרחו בקטן, במעשים כמו גניבה מחנות, איבדו את כל הקמפיינים שלהם. שלא נדבר על קמפיין #metoo שקבר קריירות של בכירים רבים בהוליווד. עם קרימינל כמו מיקס, חתיך ככל שיהיה, התאגידים המסחריים פשוט לא מתעסקים. מיקס הוא חומר לצהובונים ולצלמי פפראצי ותו לא.

וינונה ריידר, לינדסי לוהן ומייגן פוקס איבדו חוזים של מיליונים בגלל שנתפסו גונבות מחנויות. ג'וני דפ, ביל קוסבי, מל גיבסון, סנופ דוג ומייק טייסון היו מלכים בארה"ב, כל אחד בתחומו, וריסקו קריירה של עשרות שנים בגלל מעשי אלימות. הם כולם היו פרזנטורים נהדרים עם חוזי עתק – והכל אבד ביום בו שמם נקשר בפלילים. ואצלנו? עבריין מורשע, אלים, קיבל את פני 20 מיליון הנוסעים שעברו בשנת 2017 בנתב"ג.

"מיקס כזה עוד לא היה" היה הסלוגן של קרולינה למקה, כאילו מיקס ורפאלי מגיעים משני עולמות מנוגדים. צר לי לאכזב, העולם שלהם די מקביל: שניהם בטוחים שלא משנה מי אתה ומה עשית בעברך – אם את/ה דוגמן/ית העולם צריך להשתחוות ליופי שלך.

אז לא; לא הפעם. נתב"ג שייך לציבור, והציבור רשאי לדרוש לראות שלטי פרסומת שלא כוללים עבריין שהתעלל בקטינים. ככה נלחמים באלימות ובאנשים אלימים.