אודות


היי,

פה זה האתר שלי, הַמַּחְבֶּרֶת.

פעם באמת הייתה לי אחת כזאת; מחברת עם כריכה חומה ושורות בגודל אחיד, שהייתי כותב בה בכתב צפוף כדי שלא יתבזבזו לי הדפים.

וכשנערמו הדפים, והמחברת נרטבה בגשם, התלכלכה מהסנדביץ' עם הטונה בתיק, או התקמטה ואבדה לבלי שוב, התחלתי לכתוב על המחשב. וכשרבו הקבצים על המחשב פתחתי את הבלוג.

הרבה גלגולים יש למַּחְבֶּרֶת. איפשהו בשנת 2000, בתחילת האינתיפאדה השנייה, בניתי את האתר הראשון שלי: אתר HTML של חנונים, מפוצץ סקריפטים קופצים ורקעים מתחלפים, שניסה לסקר את אירועי הדמים מנקודת מבט לא-מבושלת. אחר-כך ניסיתי את מזלי בבניית אתרי בדיחות, סרטונים ושעשועים גרוטסקיים כמו "פסטיבל השמות המשעשעים", ובהמשך, השתתפתי בהקמת אתר הקורא לתקשורת הוגנת – אתר שזכה לתהילה קצרה אך מת מיתת נשיקה כעבור שנתיים מחוסר עניין לציבור. ב-2002, בין פיהוק אחד למשנהו, בניתי אתר למחזור שלי בתיכון, וב-2003 אתר פוליטי שקרא תיגר על מפלגת שינוי. האתר עדיין קיים איפשהו, שינוי התפוגגה מזמן בשמי הפוליטיקה. כתבתי בפורומים, היגגתי באייל הקורא, יצרתי וערכתי בבמה חדשה. אהבתי את חיי הפרא של האינטרנט בשנותיו הראשונות, לפני שהוא התכנס סביב גוגל, פייסבוק ועוד איזה עשרה אתרים שכולם מכירים. התענגתי על הנון-קונפורמיזם, האנטי-ממסד, שהאינטרנט הביא לעולם. היה כאן פעם כיף לפני שכולם הגיעו.

היום, חצוי בין תפקידי כעורך-דין במטחנת שעות שכר טרחה לבין הגיחות הקצרות לשדות המלל, אני מתחזק את האתר בעיקר בשביל הנשמה. לא תמצאו כאן לא טוקבקים ולא לייקים, כי מַחְבֶּרֶת, כידוע, היא, חצי-אישית.

קריאה מהנה.הַמַּחְבֶּרֶת – יוֹמָן רֶשֶׁת עַל חֶבְרָה, מִשְׁפָּט, יִשְׂרְאֵלִיּוּת, מִשְׁפָּחָה, יַהֲדוּת וּקְצָת שֵׂכֶל יָשָׁר.


לפרופיל ב-LinkedIn:

ליצירת קשר: i@eliram.net - אלירם